EnglishPolish

Rodzinne centrum rozrywki z unikatowymi atrakcjami! Jedyna w Europie zjeżdżalnia obrotowa oraz zjeżdżalnia przechodzącą przez środek akwarium z rekinami. Poza tym strefa saun, spa, kino, Gadoland, Akademia driftu, różnorodne sklepy i gatronomia.

Bulwar Nadmorski to najpopularniejszy w Gdyni trakt spacerowy. Ma 1,5 km długości i jest ulubionym miejscem spacerów oraz wycieczek rowerowych turystów i okolicznych mieszkańców. Jest znakiem rozpoznawczym Gdyni obok Skweru Kościuszki i żaglowca 'Dar Pomorze'.

W najbardziej wysuniętym w morze punkcie Gdyni jest miejsce, które stało się naturalną wizytówką i atrakcją turystyczną miasta. Usytuowany tu wysoki klif jest najczęściej fotografowanym fragmentem Gdyni i urokliwym miejscem często odwiedzanym przez mieszkańców i przebywających tu turystów.

Miejscowość ta leży pomiędzy Gdynią a Puckiem, na Mierzei Rewskiej na Kaszubach. Mierzeja w większej części jest zanurzona w wodzie, tylko częściowo jest ona widoczna. To bardzo specyficzny i unikalny region, który cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, turystów oraz geologów. To wymarzone miejsce na spokojny jak i aktywny wypoczynek nad morzem.

Monciak w Sopocie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych deptaków w Polsce. Znajduje się on w pobliżu dworca kolejowego, a jego ścieżką spaceruje tysiące osób dziennie. Prowadzi on w kierunku sopockiego mola, które jest jednym z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno - imprezowych oraz jest wizytówką kurortu. Jest to również miejsce, w którym bardzo chętnie spacerują polskie gwiazdy i celebryci.

Miejski Park w Rumi to miejsce spacerów oraz spotkań mieszkańców. Odbywają się tam imprezy, seanse filmowe na powietrzu oraz koncerty. W Parku Starowiejskim swój początek ma również promenada wzdłuż Zagórskiej Strugi o dł. ok. 1km, która wiedzie w okolice Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Centrum Nauki Experyment to interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Tutaj rodzą się pasje i fascynacja nauką. To miejsce zaprasza każdego i zachęca do odkrywania i poznawania świata. Odbywają się tu różne pokazy, warsztaty, wydarzenia, które uczą a zarazem bawią.

Faunistyczny rezerwat przyrody nad Zatoką Pucką u ujścia rzeki Redy do Bałtyku, w okolicach pochłoniętej przez morze miejscowości Beka. Charakterystyczne łąki oraz szuwary rezerwatu można podziwiać pieszo lub na rowerze.

Miasto Puck to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast nad Zatoką Gdańską. Ta kaszubska miejscowość łączy w sobie atuty nadmorskiego kurortu oraz miasta z wyraźną tożsamością i bogatą historią. Puck jest najstarszym portem słowiańskim nad wodami Bałtyku, historyczną bazą floty królewskiej i miejscem zaślubin Polski z morzem.

Jedną z największych atrakcji turystycznych Rzucewa jest Zamek Jan III Sobieski. Jest to XIX wieczny pałacyk zbudowany w stylu neogotyckim w formie zamku. W miejscu pałacu mieściły się dawniej dwory, z którymi wiąże się historia rodów Wejherów, Radziwiłłów, Przebendowskich i wreszcie samego króla Jana III Sobieskiego, który przyjeżdżał do Rzucewa, aby polować. W okolicy zamku znajduje się również pomost, park ze starym drzewostanem oraz Osada Łowców Fok.

Wraz z pobliskim Jeziorem Bieszkowickim, jezioro Zawiad pełni funkcje rekreacyjno-turystyczne dla okolicznych mieszkańców i turystów. To przepiękny zakątek, zielony i zaciszny, prowadzi tędy czerwony szlak turystyczny.

Reprezentacyjna zabytkowa część Gdańska jest uważana za jeden z najpiękniejszych tego typu kompleksów w Polsce. Składają się na nią dwie historyczne dzielnice – Stare i Główne Miasto, które jednak często określa się wspólną nazwą Stare Miasto lub po prostu starówka. Można tu zobaczyć wyjątkowo cenne zabytki z różnych okresów, nawiązujące do wielu stylów architektonicznych, tworzone przez stulecia przez artystów z całego świata.

Park Oliwski to ostatni z licznych niegdyś ogrodów miejskich Gdańska, który przetrwał do naszych czasów i służy jako oaza piękna i ciszy pośrodku miasta. Park Oliwski to wymarzone miejsce na odzyskanie wewnętrznej równowagi, spokoju, wyciszenie się. W sezonie letnim park jest czynny od maja do września od godz. 05.00 do 23.00. Od października do kwietnia od godz. 05.00 do 20.00

To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok Jastrzębiej Góry, będącej najdalej na północ wysuniętą częścią Polski, przyciąga co roku tysiące turystów. W Jastrzębiej Górze wart uwagi jest wyjątkowo malowniczy, wysoki klif.

Jedyne takie miejsce w Polsce, które możemy podziwiać od 2000 roku we Władysławowie. Co roku, podczas kolejnych edycji Alei Gwiazd Sportu, odsłonięte zostają mosiężne gwiazdy – upamiętniające sylwetki uznanych sportowców. Do tej pory w Alei znajdują się gwiazdy takich znanych osób jak m.in.: Feliksa Stamma, Kazimierza Deyny, Waldemara Legienia, Roberta Korzeniowskiego, Ireny Szewińskiej, Huberta Wagnera, Ryszarda Szurkowskiego, Leszka Drogosza, Jerzego Kuleja, Jacka Wszoła, Dariusza Michalczewskiego, Sylwi Gruchała, czy Michela Platiniego.

Władysławowo Muzeum Motyli. Muzeum znajduje się w Domu Rybaka w wieży widokowej. W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad 3000 motyli.

Sercem Wejherowa jest Rynek czyli Plac Jakuba Wejhera, najważniejsze miejce w mieście, gdzie stanął pomnik założyciela Wejherowa - Jakub Wejher, od którego plac wziął nazwę. Na Rynku stoi też piękny neobarokowy Ratusz w Wejherowie, który, można powiedzieć jest niemym świadkiem historii miasta Wejherowa. Zbudowano go bowiem w 1650 roku, gdy Wejherowo otrzymało prawa miejskie. Zlokalizowany jest w południowej części rynku.

Park znajduje się między Kalwarią Wejherowską a Starówką – dwiema największymi atrakcjami miasta. Dlatego przechodząc od jednej do drugiej, warto go odwiedzić, pospacerować uroczymi alejkami, albo zrobić sobie chwilę przerwy. Tzn. rodzice mogą zrobić sobie chwilę przerwy, bo dzieci, gdy tylko zorientują się, jak wiele atrakcji tu na nie czeka, na pewno nie będą mogły ustać w miejscu.

Gdańskie ZOO to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. To jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc rekreacji i edukacji na Wybrzeżu, odwiedzane jest rokrocznie przez liczne rzesze zarówno mieszkańców Trójmiasta, jak i turystów.